Optymalne wykorzystanie słońca dla pracy kolektorów słonecznych i budowy ekologicznych budynków w celu zaopatrzenia ich w ciepłą wodę oraz w ogrzewanie z systemów solarnych co zapewniają systemy firmy JARUS. Firma posiada nowoczesne KNOW HOW wprowadzane na rynek Europejski od 2004 roku. . Idealny mix energetyczny ,,domu solarnego” polega na połączeniu 3/4 ciepła solarnego z 1/4 ciepła uzyskiwanego ze spalania np. drewna lub materiałów drewnopochodnych, typu pellet. W domu jednorodzinnym o powierzchni mieszkalnej 200m2 można to zrealizować przy zastosowaniu 40 - 60m2 powierzchni kolektorów termicznych i zbiornika akumulacji ciepła o pojemności 7.000 - 10.000 litrów wody.

W celu dogrzewania można zastosować piec do spalania drewna albo w pełni automatyczny kocioł na pellet, bądź też dogrzewać kominkiem wyposażonym w płaszcz
wodny.

Uwzględniając fakt, że dobrze zaizolowany zbiornik akumulacji ciepła przy pojemności całkowitej 5000 litrów utrzymuje wydajność cieplną po jednorazowym naładowaniu - do temp. 70 - 90°C przez okres około tygodnia, możemy udokumentować, iż jedynie przez 25-30 dni w okresie grzewczym należy palić w piecu lub kominku. Czynność ta następuje w odstępach równomiernych, polegających na naładowaniu zbiornika ciepłem z kotła grzewczego, z uwzględnieniem częstotliwości braku słońca na niebie.
INNOWACYJNE TECHNOLOGIE
DLA OGRZANIA CIEBIE I TWOICH BLISKICH


innowacyjne technologie
Contro
Start

Polecamy

Nasi partnerzy :
GRUPA INŻYNIERSKA
SILESIA
Do poprawnego wyświetlania treści dokumentów niezbędne jest zainstalowanie poniższego oprogramowania :
Zamów płytę CD

Na skróty
Siedziba firmy
ul. Kluczborska 33
46-300 Stare Olesno
(+48) 34 350 43 13
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przedstawiciel handlowy
Józef Gil
(+48) 501 094 231
jg@jarus.tv
Dane rejestracyjne